newsprogramy

iPad wciąż pod kluczem

My, maluczcy, możemy zapomnieć o zobaczeniu iPada przed premierą. Ale okazuje się, że również twórcom aplikacji na nowy tablet nie jest łatwo zdobyć egzemplarze do testowania. Muszą wypełnić jedne z najtrudniejszych wymogów bezpieczeństwa, jakie kiedykolwiek stawiał producent nowego sprzętu.

Jak donosi Business Week, wszyscy producenci oprogramowania na iPada muszą na początek podpisać 10-stronicowy dokument, w którym zgadzają się wymogi bezpieczeństwa stawiane przez Apple. Zobowiązują się w nim między innymi do przygotowania izolowanego pomieszczenia z zasłoniętymi oknami. Jest to jedyne miejsce, w którym iPad może być testowany. Co więcej, sam tablet musi być w tym czasie „przyczepiony do stałego obiektu”.

Firma, która chce testować swoje oprogramowanie na iPadzie, musi dostarczyć producentowi zdjęcia udowadniające, że spełniła wymagania Apple. Dopiero wtedy tablet może zostać wysłany. Choć oczywiście nie jest powiedziane, że tak na pewno się stanie. Nie wiadomo ilu firmom Apple odmówił tego przywileju, ale na pewno są wśród nich tak znaczące marki jak Flixster i Evernote.

To dosyć drastyczne środki, zwłaszcza że o samym iPadzie wiemy już sporo. Ale Apple zawsze bardzo dbał o zachowanie środków bezpieczeństwa. A teraz przynajmniej wiemy, dlaczego pierwsze zdjęcia iPada, jakie dostaliśmy z przecieków, wyglądały tak:

How Apple Keeps iPad Developers on Extreme Lockdown
[Business Week]

podobne treści