newstabletyWiadomość główna

iPad mini

No i stało się, Apple pokazało w końcu iPada mini.

Mniejsza wersja iPada zbudowana jest z anodyzowanego aluminium, ma ekran o przekątnej 7,9 cala, waży 310 gramów i ma 7,2 milimetra grubości.

Dzięki temu, że przekątna ekranu jest większa o 0,9 cala od ekranów konkurencji w tym segmencie, iPad mini może pochwalić się całkiem niezłą powierzchnią roboczą. Podczas dzisiejszej prezentacji Apple zapewniało nawet, że jest to aż o 35% więcej powierzchni niż ma Nexus 7. Rozdzielczość ekranu iPada mini wynosi 1024 na 769 pikseli.


Wewnątrz urządzenia znajduje się dwurdzeniowy procesor A5, dokładnie taki sam, jaki znajdował się w iPadzie 2. Taka sama jak w przypadku zeszłorocznego iPada jest także ilość RAMu (512 MB). Taka sama jak w przypadku innych iPadów jest także ilość dostępnej pamięci – iPad mini wyposażony będzie w dyski o pojemności 16, 32 i 64 GB. Jeśli chodzi o żywotność baterii, Apple twierdzi, że urządzenie wytrzyma 10 godzin na jednym ładowaniu.

Tak samo jak w przypadku większych modeli iPada, iPad mini sprzedawany będzie w wariantach wyposażenia obejmującego LTE i/lub WiFi.

W obudowie znalazło się także miejsce na nowe złącze „lightning” oraz na dwie kamery – skierowaną na użytkownika kamerę FaceTime HD oraz kamerę 5 megapikseli z tyłu obudowy.

Najtańszy iPad mini kosztować będzie 329 dolarów, za wersję z LTE trzeba będzie zapłacić 130 dolarów więcej. Dostępny będzie w wersji czarnej i białej. W Stanach mniejszego iPada będzie można zamawiać od piątku. Reszta świata będzie musiała niestety trochę poczekać.

podobne treści