smartfonyWiadomości promowane

iOS 6.1: prosty trick, który pozwoli ominąć blokadę ekranu

Aktualizacja iOS 6.1 nie jest najszczęśliwsza dla Apple. Najpierw pojawiły się doniesienia o tym, że po aktualizacji urządzenia mają problemy z połączeniami. Później, że aktualizacja powoduje problemy z bateriami. Teraz okazuje się, że w iOS 6.1 w całkiem łatwy sposób można odblokować iPhone’a.

Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś przypadkiem trafiłby na ten sposób, niemniej on istnieje, a pewien użytkownik YouTube podzielił się nim z internautami. Żeby odblokować iPhone’a wystarczy więc tylko wywołać ekran połączenia alarmowego, wydać polecenie wyłączenia urządzenia, anulować je, wybrać połączenie alarmowe, szybko je anulować, włączyć standby, po raz kolejny przejść do ekranu odblokowania, przytrzymać przycisk power naciskając jednocześnie przycisk awaryjnego połączenia i… Voila! Właśnie zdobyliśmy dostęp do aplikacji telefonicznej, z poziomu której można na przykład zmodyfikować kontakty, przejrzeć zdjęcia czy odsłuchać pocztę głosową.

Nie jest to pierwsza tego typu wpadka – w podobny sposób można było obejść blokadę ekranu w iOS 4.1. Tak jak wtedy, tak i teraz Apple prawdopodobnie bardzo szybko wypuści łątkę, która uniemożliwiać będzie takie kombinacje.

Zdjęcie: Flickr/teachernz

podobne treści