news

iOS 5 kontra Android 4.0 – październik zapowiada się ciekawie

Wiemy już, że Apple zapowiedział na wtorek konferencję, na której najprawdopodobniej zobaczymy nowego iPhone’a, a wraz z nim iOS 5. W październiku zrobi się jeszcze goręcej, ponieważ Google tydzień później wraz z Samsungiem zaprezentuje Androida 4.0.

Październik z tymi dwoma newsami na pewno nie będzie nudny. iOS 5 już mniej więcej znamy, ale iPhone… To zawsze najważniejsza wiadomość w świecie telefonów komórkowych. Android także uzyskuje niezłe nagłośnienie, zwłaszcza teraz, w trakcie wojny Samsung – Apple. To właśnie Samsung poprowadzi konferencję 11 października. Zobaczymy wtedy kolejnego Nexusa, który oczywiście będzie posiadać na pokładzie Ice Cream Sandwich – czwartą wersję Androida.

Te dwie daty mam już zapisane w kalendarzu i odliczam do nich dni. Naprawdę nie wiadomo, czego się spodziewać po Apple i Google. [Neowin]

podobne treści

 • usa

  Ciekawe, jednak ja sobie chwale teraz omnie 7 z wp7 mango na pokladzie, bardzo mily system:)

 • lukaszpracus

  szcegolnie po aktualizacji mango ktora juz wyszla:D

 • robotchrobot

  wp7.5 jest bardzo miły. zmieniłem z androida

 • Tomek Skibiński

  Android to dobry system operacyjny, ale zbyt dużo firmowych nakładek, bajerów, które żrą i baterię i Ram wyklucza go z korzystania. Nie licząc Nexusa, to pozostałe modele z Androidem są przeciętne. Bo skoro do płynnego korzystania potrzeba procesora 1.5 czy nawet 2 rdzeniowego i ponad 1 GB ramu a i tak potrafi okazyjnie przyciąć, a modele wystawowe tylko odpychają to o czym my mówimy. Niech odciąża ów system i popracują nad zapotrzebowaniem na baterię bo póki co nawet iOS 3 wygrywa swoim zarządzaniem.

  Idźcie na stoisko Samsunga, pobawcie się Galaxy S2 i narzekajcie na mnóstwo aplikacji w tle, a potem idźcie do iSpot i pobawcie się iPhone’m 4 ;) Każdy iPhone na wystawie działa tak samo jak nowy. Czego nie można powiedzieć o Galaxy.

 • sdeba.sek

  Hmm Tomku a widzisz różnice między wielozadaniowością a jej namiastką? Między totalną wolnością wyboru a określonym nudnym schematem? Różnica między Androidem a iOS jest taka, że w iOS to co producent nam dał tak będziemy z tym żyli przez cały czas obcowania z urządzeniem. Android natomiast ma jedną zasadę „Nie ma rzeczy niemożliwych” i wszelkie nakładki i bajery po prostu można usunąć, zmienić itp. Czego w wypadku iOS się nie da. iOS to taka stajnia do uruchamiania aplikacji, Android to jednak pełnoprawny system operacyjny. Co do stabilności zgadzam się, ale wynika to głównie z winy producentów urządzeń z Androidem oraz uniwersalności systemu. Proszę pamiętać, że iOS jest optymalizowany na kilka urządzeń, natomiast Android w teorii ma działać na każdym – to też ograniczenie. A co do produecntów, nie raz już było tak, że społeczność zrobiła lepszą adaptację systemu na dane urządzenie (vide CyanogenMod) niż producent.

  Morał? Oba systemy są genialne na swój sposób, ale zdania oboje nie zmienimy. Ty będziesz trzymać się Apple, ja Google. Po prostu przestańmy negatywnie wypowiadać się o innych platformach, poszukajmy wad w swojej.

 • asd

  jedna z nielicznych rozsądnych wypowiedzi
  podpisuję się pod tym co do słowa
  iOS jest dla określonej grupy najlepszym wyborem, a Andek dla innej
  iOS jest dla ludzi „Nie chcę wiedzieć jak to działa, ma działać dobrze i koniec”
  Android jest dla tych, co lubią „zajrzeć pod maskę i podkręcić śrubkę” i w za mian za to godzą się na mniejsze, lub większe niedogodności

 • grzegorz.boduszek

  A ja tylko dodam ze mialem 3gsa teraz galaxy s i andek w porownaniu do ios to jak niebo i ziemia i ta samą opinie wyrazaja moi znajomi ktorzy przesiedli sie z ios na andka.
  A dla przykladu dam tesciową ktorej pewnego dnia wszystko z iosu zniknelo tak samo od siebie, kolega mial taka sama przygode. na andku takie rzeczy sie nie dzieja a nawet jesli to jeden klik i mamy backup na serwerach googla

 • Anonim

  Z tego co wyczytałem o iOS 5 to będzie on bardziej przypominał androida pasek powiadomień widżety cloudsync etc. więc chyba widać, że google obrało dobrą droge skoro nawet apple się przekonuje do niektórych rozwiązań :)