news

Inżynierowie Google bystrzejsi i lepiej opłacani od pracowników Motoroli

Powszechnie wiadomo, że jeśli ktoś liczy na wysoką pensję i masaże w
pracy, powinien zgłaszać się do giganta z Mountain View. Teraz Google
ogłosił przejęcie „komórkowej” dywizji Motoroli
i wypada porównać, w jakich warunkach pracują
inżynierowie w obu firmach. „The Wall Street Journal” podaje, że równości nie ma. W Google jest lepsze jedzenie na stołówce, a pracownicy mają wyższe IQ i zarabiają znacznie więcej.

Dziennik dotarł do informacji, że programista Google zarabia rocznie 35 tysięcy dolarów więcej od kolegi z Motoroli. Być może zasłużenie, ponieważ ma wyższe IQ o 20 punktów – tak twierdzi jeden z managerów, którzy pracowali przy pisaniu Androida.

Pracownicy Google jeżdżą Priusami z napędem hybrydowym, do pracy mogą chodzić w koszulkach i dżinsach, a w stołówce często dostają „co specjalnego” przygotowanego przez zapraszanych mistrzów kuchni. Tymczasem przed siedzibą Motoroli parkują SUV-y i minivany, pracownicy w porywach mody casualowej noszą koszulki polo i zawsze muszą płacić za posiłki w stołówce.

Zapytany o przejęcie, prezes Motoroli Sanjay Jha odpowiedział, że dwie kultury korporacyjne powinny się połączyć bez kłopotów i obie firmy będą uczyć się od siebie nawzajem. Tymczasem rzeczniczka Google podkreśliła, że Motorola pozostanie „odrębnym bytem” w ramach Google. Czyli gettem z innym jedzeniem?

W poniedziałek dowiedzieliśmy się że Google przejmuje Motorola Mobility za 12,5 miliarda dolarów. Motorola Mobility zatrudnia 20 tysięcy osób, zaś Google – 29 tysięcy. [Wall Street Journal]

podobne treści

  • raider000101

    No to czekamy na nowe motogoogle ;-)

  • raider000101

    Mądrzejsi są bo noszą grube bryle inaczej zwane gogle a to dodaje +20IQ