biznes

Intel chce produkować karty graficzne

Praktycznie każdy gracz, zapytany o producentów kart graficznych, jednym tchem wymieniłby AMD i Nvidię. Wygląda jednak na to, że o ten rynek zamierza powalczyć także Intel.

Za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, Intel poinformował, że zamierza zająć się na poważnie produkcją kart graficznych. Według zapowiedzi, pierwsza karta Intela miałaby pojawić się na rynku w roku 2020.

Niestety nie wiadomo, jakie karty graficzne pojawią się w tej dacie. Firma potwierdziła, że zamierza wejść zarówno w segment centrów danych, jak i komputerów przeznaczonych dla graczy. Karty graficzne Intela będzie więc można zamontować w swoim pececie, ale nie wiadomo kiedy dokładnie. Analitycy wskazują jednak, że żeby mieć szanse na rynku tak mocno podzielonym pomiędzy dwóch obecnych graczy, Intel będzie musiał się bardzo mocno rozpychać łokciami.

Intel już kiedyś interesował się kartami graficznymi. Niestety zainicjowany w 2009 roku projekt Larrabee nigdy się nie zmaterializował. Znakiem tego, że firma ponownie myśli o tym segmencie rynku było zatrudnienie jesienią ubiegłego roku Raja Koduri, byłego szefa działu kart graficznych AMD. Na pewno stoi przed nim teraz bardzo ambitne zadanie.

Zdjęcie: Flickr/Josh Bancroft

podobne treści