gryportale społecznościowe

Instant Games, czyli gry z poziomu aplikacji FB i Messengera

Nie od wczoraj Facebook stara się jak może, byśmy jak najwięcej czasu spędzali w jego aplikacjach. Najnowszym pomysłem Zuckerberga i spółki na to jest uruchomienie Instant Games czyli prostych gier, które można uruchamiać bezpośrednio w aplikacjach Facebooka na iOS i Androida oraz w Messengerze.

Funkcjonalność ta jest obecnie wdrażana na terenie 30 państw, a użytkownicy mają już dostęp do klasycznych tytułów, takich jak Pac-Man, Arkanoid czy Space Invaders, bez instalowania czegokolwiek na swoich urządzeniach.

Z poziomu Messengera dostęp do Instant Games uzyskać można za pomocą nowej ikonki przedstawiającej pada do gier. W aplikacjach Facebooka dostęp do gier można uzyskać z menu hamburger, w którym później trzeba wybrać gry.

Na razie w Instant Games znajduje się 17 tytułów, ale Facebook uruchomił też specjalne centrum dla deweloperów aplikacji, dzięki któremu proces dodawania własnych tytułów do Instant Games ma się uprościć. Oczywiście wszystko po to, byśmy jeszcze więcej czasu spędzali w sieci społecznościowej.

podobne treści