aplikacjeinternetnews

Instagram nareszcie w wersji na przeglądarki WWW

Twórcy aplikacji Instagram ogłosili na swoim blogu bardzo ważną wiadomość – wszystkie zdjęcia z Instagrama stały się dostępne z poziomu przeglądarki stron internetowych. Rychło w czas.

Dla tych z Was, którzy przez ostatnie kilka lat nie wychodzili z jaskini tłumaczę, że Instagram jest aplikacją na smartfony, która łączy w sobie elementy prostego edytora zdjęć i medium społecznościowego. Robisz telefonem zdjęcie, dodajesz filtr i udostępniasz znajomym.

W historii aplikacji Instagram miało miejsce kilka dużych wydarzeń: pojawił się pod koniec 2010 na iPhone’a, w błyskawicznym tempie zyskał popularność, w kwietniu 2012 trafił na smartfony z Androidem, a we wrześniu tego samego roku został kupiony za rekordową sumę przez Marka Zuckerberga. Udostępnienie zdjęć w przeglądarce można zaliczyć jako kolejny ruch w kierunku zwiększenia popularności serwisu.

Nasze zdjęcia nie pojawiły się w Firefoxie (lub innej przeglądarce) nagle. Instagram wprowadzał możliwość oglądania ich na „dużym” komputerze stopniowo, zaczynając od grudnia. Dzisiaj każdy może je obejrzeć.

Instagram w przeglądarce oferuje te same możliwości, co jego wersja na smartfony. No, może z jednym wyjątkiem – nawet mając podpiętą kamerkę, nie zrobimy zdjęcia i nie dorzucimy go do naszej kolekcji (tutaj znajdziecie moją). Możemy zatem: przeglądać, polubić i skomentować twórczość znajomych, przestać lub zacząć śledzić nowych. Brakuje mi tylko możliwości udostępnienia swojego zdjęcia na Faceboku lub Twitterze.

Obecnie Instagram może się pochwalić posiadaniem stu milionów zarejestrowanych użytkowników, z których aż 90 procent regularnie korzysta z aplikacji. Pewnie byłoby ich więcej, gdyby również posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone mieli do niej dostęp.

podobne treści