news

Ile nowych wpisów pojawia się codziennie na Twitterze?

Jak twierdzi CEO Twittera, Dick Costolo,  na jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych świata każdego dnia pojawia się około 400 milionów nowych „tweetów”. Oznacza to, że co minutę powstaje ćwierć miliona, a co sekundę 4,500 pojedynczych wpisów. To okropnie dużo (ludzi opowiadających nam o rzeczach, które nas nie obchodzą).

Co być może nieco bardziej interesujące, Costolo stwierdził, że większość użytkowników Twittera korzysta z jego funkcji za pośrednictwem urządzeń mobilnych – i że właśnie ci, mobilni użytkownicy, wykazują zdecydowanie większą aktywność od ludzi zasiadających przed ekranami tradycyjnych komputerów.

Jest to coś za co Twitter powinien być ekstremalnie wdzięczny. Dlaczego? Ano dlatego, że jego platforma reklamowa (co zresztą potwierdził sam Dick) jest znacznie lepiej dostosowana do urządzeń mobilnych niż do zwyczajnych desktopów. Tak olbrzymia baza użytkowników korzystających z Twittera na swoich telefonach lub tabletach stanowi zatem dla firmy rzecz, na której zależy jej najbardziej – zysk. I to całkiem spory. Jeśli kogoś z was interesuje pełna wypowiedź CEO Twittera – w źródle znajdzie prowadzący do niej link (całość po angielsku).

[CNET]

podobne treści