tablety

Idealny tablet Archos dla postępowego berbecia

Child Pad marki Archos może i wygląda jak zabawka, ale ma 7-calowy wyświetlacz, procesor 1 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej i działa na Androidzie Ice Cream Sandwich ze skórką opracowaną specjalnie dla dzieci. Szczerze mówiąc, pomimo krzykliwego interfejsu po komputer na pewno będą sięgać i rodzice.

Co z ceną? Wiadomo, że malutkie palce nie zawsze są delikatne, więc milusińskim nie daje się do ręki drogiego sprzętu. Jak donosi The Verge, Child Pad pojawi się w amerykańskich sklepach w cenie 129 dolarów, więc na międzynarodowych portalach aukcyjnych może być do zdobycia już za mniej niż 500 złotych. To niewygórowana cena za tablet, jeśli dziecko będzie korzystać z niego kilka lat.

Przeciwnicy pakowania elektroniki w ręce maluchów z pewnością zostaną nieco ułagodzeni faktem, że wgrany do Child Pada Android 4.0 został wzbogacony o ścisłą kontrolę rodzicielską. Oprogramowanie zawiera też gry i żywe motywy interfejsu.

Tablet pojawi się w amerykańskich sklepach pod koniec marca.

Tym, którzy nie zamierzają kupować potomstwu odrębnego tabletu, ale czasem łaskawie pożyczają własny, pozostaje wyposażenie go w etui. [The Verge]

podobne treści