newssmartfonyWiadomość główna

Huawei tworzy autorski interfejs – Emotion UI

„Goły” interfejs Androida zdaniem części producentów bywa czasem niewystarczający. Zdanie to podziela najwyraźniej także chińska firma Huawei, która ogłosiła, że na wzór Samsunga (TouchWiz) i HTC (Sense) zamierza wyposażyć swoje androidy we własny, całkowicie oryginalny UI o ciekawie brzmiącej, tajemniczej nazwie – Emotion.

Rynkowy debiut interfejsu nastąpi najprawdopodobniej wraz z premierą bazującego na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich smartfonu Huawei Ascend D Quad (czyli być może w okolicach lipca tego roku). Sam Emotion UI  zostanie natomiast po raz pierwszy zaprezentowany już 9 czerwca, kiedy to powinniśmy poznać trochę więcej szczegółów na jego temat. Na razie wiemy dość niewiele. Według Huawei interfejs Emotion ma być „szybki, emocjonalny (cokolwiek to znaczy) i inteligentny”. No, ale w końcu co innego mogliby napisać.

Zbierające ostatnimi czasy zupełnie dobre recenzje smartfony Huawei (szczególnie dużo mówi się o nadchodzącym Ascend D) mają całkiem spore szanse na odniesienie globalnego sukcesu na miarę produktów innych firm ze swoich azjatyckich okolic. Na początku czerwca przekonamy się czy interfejs Emotion będzie na tyle dobry, by móc im go umożliwić (lub chociaż na tyle niezły, by go nie uniemożliwić).

[pocketnow via slashgear]

 

podobne treści