biznes

HTC rozważa sprzedaż Vive

Dni chwały HTC odeszły już dawno w zapomnienie. Zasłużony tajwański producent od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi, nie mogąc przebić się ze swoją ofertą do większej liczby klientów. Sytuację mógłby uratować dział HTC Vive, ale pojawiają się plotki, że zostanie on sprzedany.

Przynajmniej takie informacje przynosi raport Bloomberga. Amerykańska agencja twierdzi, że kierownictwo HTC rozważa dwa scenariusze poradzenia sobie z trudną sytuacją finansową. Pierwszy z nich zakłada sprzedaż działu VR Vive.

Dział ten radzi sobie całkiem nieźle i z pewnością znalazłoby się wielu zainteresowanych jego kupnem. Bloomberg nie wymienia jednak żądnego potencjalnego nabywcy, nie podaje też żadnych terminów, w których transakcja ta miałaby zostać przeprowadzona.

Drugim rozważanym scenariuszem ma być sprzedaż całej firmy. Według Bloomberga scenariusz ten miałby być dużo mniej prawdopodobny i dużo trudniejszy do realizacji, ale jednak jest podobno rozważany. W tym przypadku jednak także brak bardziej konkretnych informacji.

HTC jest przykładem tego, jak trudny stał się obecnie rynek smartphone’ów. Kiedyś firma była jego liderem, który produkował tak przełomowe urządzenia jak na przykład Google G1, czyli pierwszego smartfona z Androidem. Teraz pozostaje w cieniu konkurencji, rozważając najwyraźniej sprzedaż ważnego działu.

Zdjęcie: Flickr/pestoverde

podobne treści