newssmartfony

HTC Proto następcą One V?

Krótki raport z pola bitwy. Portal The Verge donosi, że HTC pracuje nad odświeżoną wersją jednego z najpopularniejszych smartfonów ze swojej stajni – HTC One V. Nowe urządzenie ma ponoć oferować nieco lepsze (choć poprawione w zasadzie w tylko jednym punkcie) wyposażenie za identyczną cenę.

Rzekomy smartfon o kodowej nazwie Proto posiada pod maską (o ile rzeczywiście jest obiektem ukradkowych prac HTC) zestaw bardzo zbieżnych z One V podzespołów. W jego specyfikacji znajdziemy ponoć m.in. 4-calowy wyświetlacz Super LCD o rozdzielczości 480×800 pikseli (WVGA), 512MB-ów RAM-u, 4GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej kartą microSD), 5-megapikselową kamerę i standardową, 1650mAh baterię. Największą różnicą w stosunku do One V jest rzekome zastosowanie w Proto znacznie wydajniejszego, dwurdzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon S4. W kwestii OS-u – bez niespodzianek. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Tyle wiemy.

Póki co – nie jesteśmy w stanie powiedzieć właściwie nic więcej (może poza tym, że grubość obudowy smartfona wynosi ponoć jakieś 9,62mm). Jak tylko dowiemy się czegoś nowego (ot, np. uzyskamy potwierdzenie nieoficjalnych doniesień na jego temat) – damy wam znać.

[The Verge]

podobne treści