ciekawostkikrótka piłkatablety

HTC: premiera nowych tabletów naszej produkcji już w 2015 roku

Wygląda na to, tajwański gigant nie zamierza składać broni i opracował nową strategię poprawy swych nie najlepszych rezultatów finansowych. Zgodnie ze słowami szefa północnoazjatyckiej filii firmy, Jacka Tonga, który pojawił się na lokalnej konferencji technologicznej w Tajpej, HTC jest bliskie wprowadzenia na rynek garści tabletów kategorii premium, które zostaną podparte tradycyjnie przystępnymi smartfonami z uatrakcyjnionej linii Desire.

Według zapewnień Tonga, przywoływanych przez tajwański serwis informacyjny Focus, mimo planów rychłego wkroczenia w ten segment rynku, HTC nie zamierza zabierać się za produkcję tabletów z dolnej półki cenowo-sprzętowej. Zdaniem Tonga, kierownictwo firmy postrzega ten konkretny segment branży za najmniej przyszłościowy i ocenia, że masowe wytwarzanie tanich urządzeń tego typu (o cenie oscylującej w granicach 160 dolarów) byłoby dla niej zwyczajnie nieopłacalne. W zamian, tajwański kolos pragnie skupić się na sektorze droższych tabletów, które poza czystym zyskiem, mają zapewnić mu także pole do wdrażania niezbędnych innowacji.

Tak naprawdę dostrzegamy więcej przestrzeni do rozwoju i stałego urozmaicania produktów w segmencie drogich oraz średnich cenowo tabletów.

Z pozostałych deklaracji szefa filii HTC wynika, że nowe urządzenia jego firmy pojawią się na rynku już w 2015 roku i raczej nie będą rywalizować z gadżetami z ogólnie pojętej kategorii „Mini”. Jak słusznie zauważa Tong, zapotrzebowanie na małe rozmiarowo tablety zdaje się być o wiele niższe niż chociażby rok czy dwa lata temu, a wszystko to z uwagi na wzrost popularności tzw. phabletów. Trudno się nie zgodzić. Co oczywiste, przedstawiciele giganta wierzą, że współpraca z Google pozwoli nabrać mu wystarczającego rozpędu do skutecznego rozszerzenia swej działalności poza rynek smartfonów. Czym im się to powiedzie – przekonamy się zapewne w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Źródło: Android Central

podobne treści