news

HTC podnosi rzuconą przez Apple rękawicę

HTC odpowiada na pozew złożony przez Apple i przypomina swój wkład w historię innowacji technologicznych. Oficjalne oświadczenie HTC:

HTC NIE ZGADZA SIĘ Z OSKARŻENIAMI APPLE

Seattle – 17 marca, 2010 – HTC Corporation oświadcza, że nie zgadza się z oskarżeniami, jakie wystosowała wobec niej firma Apple. HTC oddana jest misji tworzenia szerokiej gamy smartphone’ów, odpowiadających rożnym potrzebom użytkowników. Od 1997 roku, firma z pasją pracuje nad telefonami, które cieszą się wielką popularnością.

Prezes HTC Corporation powiedział: „HTC nie zgadza się z oskarżeniami Apple. Opowiadamy się za prawną ochroną własności intelektualnej i szanujemy inne innowacyjne przedsiębiorstwa. Równie ważne dla nas jest jednak zapewnienie zdrowej konkurencji na rynku i wyboru klientom.”

W 2002 roku HTC przestawił pierwszy na świecie smartphone z ekranem dotykowym – XDA. Stworzył też wiele innych innowacyjnych urządzeń, jak:

  • pierwszy palmtop z systemem Windows (1998)
  • pierwszy telefon z systemem Windows (2002)
  • pierwszy smartphone 3G CDMA EVDO (2005)
  • pierwszy smartphone sterowany dotykiem (2007)
  • pierwszy telefon Google z systemem Android (2008)
  • pierwszy smartphone 4G WIMAX (2008)

W 2009 roku, HTC wprowadził na rynek HTC Sense, telefon zbudowany na podstawie obserwacji naturalnej komunikacji międzyludzkiej.

Wiceprezes HTC America Jason Mackenzie deklaruje: „HTC traktuje parterów rynkowych poważnie i z szacunkiem. Nawiązał współpracę z liderami rynki technologii i komunikacji. Dzięki temu powstała najbardziej bogata oferta smartphone’ów, odpowiadająca na potrzeby różnych użytkowników.”

Więcej o historii innowacji HTC na stronie www.htc.com/history.

podobne treści