newssmartfonyWiadomość główna

HTC J Butterfly – smartfon z najlepszym ekranem na świecie

Już od jakiegoś czasu w mediach krążyły plotki, że HTC zamierza wypuścić na rynek kolejny, duży, aż 5-calowy smartfon z potężnym wyświetlaczem Full HD. No i co tu dużo mówić, Tajwańczycy właśnie potwierdzili, że tak rzeczywiście będzie – poznajcie dedykowany (na razie) wyłącznie japońskim konsumentom telefon HTC J Butterfly z ekranem Super LCD 3.

Choć nie wiem jaki będzie to miało wpływ na wyniki sprzedaży nowego smartfona HTC, muszę przyznać, że jego specyfikacja prezentuje się na papierze naprawdę imponująco. Szczególnie jeśli chodzi o wspomniany wyżej, wyprodukowany przez Sharp, 5-calowy ekran Super LCD 3 o zdumiewającej rozdzielczości 1080×1920 pikseli (co daje nam jakieś 440 pikseli na cal, bodaj najwięcej na rynku). Dorzucając do tego całkiem przyjemny dla oka design (mam na myśli głównie tylny panel) być może mamy właśnie przed oczami największy hit w historii HTC. Oczywiście potencjalny, bo rzeczywistość już nieraz weryfikowała i bardziej ambitne przedsięwzięcia.

W każdym razie, poza wyświetlaczem, w wyposażeniu HTC J Butterfly znajdziemy m.in. czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, 2 GB RAM-u, łączność LTE, moduł NFC i 8-megapikselową kamerę. Całość będzie oczywiście pracować pod kontrolą najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean (niejasnym pozostaje czy z autorską nakładką Sense 4+).

Urządzenie zadebiutuje na japońskim rynku już w grudniu tego roku w ofercie tamtejszego operatora komórkowego KDDI. HTC pracuje podobno nad jego międzynarodowym wariantem, ale na razie nie wiadomo czy kiedykolwiek ujrzymy go w europejskich sklepach. Oby jednak do tego doszło.

[Android Central]

podobne treści