news

HTC Incredible zapamiętuje strony z zakładek nawet po resecie

Pewien czytelnik serwisu BGR odkrył w interfejsie Sense telefonu HTC Incredible błąd, który może sporo kosztować nieświadomego użytkownika. Jak się okazuje, przeglądarka w telefonie robi zrzuty ekranu stron zapisanych w zakładkach i zapisuje je w postaci plików JPEG, których bardzo trudno się pozbyć. Nie usuwa ich nawet reset do ustawień fabrycznych.

Oczywiście, jeśli chodzi o zrzuty z Pudelka, to nikomu to nie zaszkodzi. Ale zapisane wyciągi z kont, prywatne wiadomości czy skłonności do Justina Biebera mogą być łatwo wykorzystane przeciwko tobie, jeśli ktoś dostałby się do tych plików. Według odkrywcy tego błędu, pliki są przechowywane w folderze „.bookmark_thumb1”, który można znaleźć w folderze wewnętrznej pamięci telefonu o nazwie „emmec”.

Nie wiadomo na razie, czy problem tyczy się tylko telefonów HTC Incredible, czy też wszystkich HTC z interfejsem Sense do Androida. Na wszelki wypadek jednak lepiej jest usunąć te pliki ręcznie przed oddaniem swojego telefonu w obce ręce. [Kat Hannaford/giz, BGR]

podobne treści