newstablety

HP wypuści lada moment pierwszy 7-calowy tablet w nowym systemem operacyjnym?

Taiwanese Economic News dotarł do informacji, według których największy producent pecetów na świecie, firma HP, będzie chciała od przyszłego miesiąca rozpocząć sprzedaż swoich dwóch pierwszych tabletów TouchPad z systemem webOS.

Inventec Corp., tajwański podwykonawca HP miał otrzymać zamówienie od Amerykanów na wyprodukowanie 400-450 tysięcy tabletów miesięcznie. Chodzi o modele o przekątnej 7 i 9,7 cala. Anonimowy informator dodał również, że do końca bieżącego roku z taśm produkcyjnych tajwańskiej fabryki zjadą łącznie aż 3 miliony tabletów.

Pojawienie się dwóch świeżych modeli z kompletnie nowym na rynku tabletów systemem operacyjnym powinno ożywić rynek zdominowany przez iPady i Galaxy Taby. [Taiwan Economic News, BGR]

podobne treści

  • Dawid Dubanosow

    na pewno ożywią rynek, bo są ładne, i mają prosty w obsłudze system (zakładając że bd tam podobny WebOS jak na Pre) i w dodatku system jest bardzo lekki (albo przynajmniej robi takie wrażenie swoją płynnością)

  • flankerp

    System WebOS rewelacja. Sam mam PalmPRE jednak niestety hardware Palma to porażka. Dobrze, że HP go kupił. Mój PRE siada pomalutku a ma troche ponad rok…