newssmartfony

HP: nie zamierzamy porzucać rynku smartfonów

Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec przygody HP z szeroko pojętym sektorem smartfonów. Jak w wywiadzie dla indyjskiego dziennika „Indian Express” oznajmił dyrektor do spraw komputerów osobistych i tabletów (w rejonie Azji i Pacyfiku), Yam Su Yin, amerykańska firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa na rynku słuchawek.

Choć w chwili obecnej HP zamierza koncentrować się przede wszystkim na tabletach, komputerach PC i urządzeniach typu All-in-One – to według Su Yina firma nie zamierza ostatecznie wycofywać się z rynku smartfonów. Zapytany o możliwość wypuszczenia na rynek nowej słuchawki HP, Yam Su Yin stwierdził, że na dziś nie może wykluczyć takiej ewentualności.

Odpowiedź brzmi tak, ale nie mogę nakreślić żadnych ram czasowych. Głupotą byłoby zapewnianie, że to nie możliwe. HP musi uczestniczyć w grze. (…) Pewnego rodzaju zwłoka sprawia, że musisz zaproponować nowe możliwości. Ciągle jest kilka rzeczy, które mogą i powinny być zrobione. Jeszcze nie jest za późno. Kiedy HP wprowadzi na rynek nowy smartfon, będzie on oferować zupełnie inną jakość interakcji z użytkownikiem.

Cóż – chociaż na razie nie możemy stwierdzić w zasadzie nic pewnego, wszystko wskazuje na to, że HP pracuje nad prototypami kilku urządzeń z Androidem. Spekulacje, że wśród nich znajduje się przynajmniej jeden prototyp smartfona zdają się nabierać coraz większego sensu.

Źródło: Engadget.com

podobne treści