news

Hitlerowscy żołnierze potrafili latać

Co jest bardziej przerażające, niż hitlerowski żołnierz wyskakujący zza krzaka? Hitlerowski żołnierz spadający z nieba! A gdyby Niemcy się pospieszyli, taki widok mógłby straszyć w całej Europie. W szalonych głowach niemieckich konstruktorów powstał bowiem Himmelstürmer.

Himmelstürmer („atakujący z nieba”) korzystał z pulsacyjnego silnika odrzutowego. Takiego samego jak ten, który napędzał bomby Fieseler Fi 103, czyli słynne V-1, które terroryzowały Anglię podczas II Wojny.

Real Goddamn Flying Nazi Soldiers With Jet Packs

Odrzutowy plecak miał pomóc niemieckim żołnierzom w pokonywaniu pól minowych, drutów kolczastych, rzek i jakichkolwiek innych przeszkód naziemnych, które mogłyby powstrzymać Blitzkrieg. Himmelstürmer składał się z dwóch części. Główny silnika pulsacyjny umieszczony był na plecach, a drugi – z przodu.

Plecak potrzebował małych ilości paliwa, nie przegrzewał się i nie wymagał używania żadnych specjalnych skafandrów, bo był przeznaczony do działania na krótkich odcinkach. Pozwalał wykonywać skoki długości 55 m przy maksymalnej wysokości 15 metrów. Całe szczęście Himmelstürmer, jak i inne genialne pomysły, przyszedł Niemcom do głowy dopiero pod koniec wojny.

Nie ocalały żadne zdjęcia tego urządzenia (zdjęcie powyżej jest tylko odtworzeniem). Jednak pod koniec wojny Himmelstürmer trafił w ręce Bell Aerosystems. Amerykańscy inżynierowie próbowali przerobić projekt, ale pomysł wkrótce zarzucono. [Jesus Diaz/giz, DRB, Wikipedia]

podobne treści

 • juriusz_huszkedres

  to już wiadomo, skąd się wziął Rocket Ranger zwany też Rocketeerem :)

 • Rafał Tomański

  Herr Flick to rozumiem, na pewno potrafił latać, ale von Smallhausen?

 • enstriel

  Pytanie, czy potrafili ladowac?

 • Rafał Tomański

  dobre pytanie :)

 • kasza2004

  Powszechnie wiadomo, no może nie do końca, ale niemcy hitlerowskie miały genialnych naukowców którzy prowadzili różne badania. A niby skąd amerykanie wytrzasnęli swój program kosmiczny i takie tam. Zwerbowali większość niemieckich naukowców.