internetWiadomość główna

Hackerzy twierdzą, że MtGox nadal dysponuje pieniędzmi użytkowników

Pod koniec lutego MtGox, wtedy największa giełda Bitcoinów na świecie, zgłosiła wniosek o upadłość po tym jak jej władze przyznały się do tego, że w wyniku długotrwałego ataku hackerskiego firma straciła 850 000 Bitcoinów należących w większości do klientów. Teraz jednak grupa hackerów twierdzi, że w rzeczywistości MtGox nadal ma dostęp do tych środków.

Jak donosi Forbes, grupa hackerów włamała się na osobisty blog CEO MtGox Marka Karpelesa oraz na jego konto Reddit i umieściła w tych miejscach wiadomość oskarżającą Karpelesa o to, że w rzeczywistości nadal ma dostęp do Bitcoinów, o których firma twierdzi, że zostały skradzione. Na poparcie swoich tez opublikowali oni pliki zawierające między innymi zapisy około miliona transakcji MtGox oraz rzekome dowody tego, że w rzeczywistości firma dysponuje kwotą 951 116 Bitcoinów.

Hackerzy twierdzą oczywiście, że Karpeles kłamie, a cała afera MtGox to jedno wielkie oszustwo, jednak trudno stwierdzić, czy opublikowane przez nich pliki zawierają prawdziwe dane. A nawet jeśli, to nie wykluczone, że są to dane rachunkowe MtGox sprzed momentu, w którym firma wykryła ogromną kradzież.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że zamieszanie wokół MtGox nieprędko znajdzie swój finał.

Zdjęcie: Flickr/John Pathfinder Lester

podobne treści