film

Gwiezdne wojny: Epizod VII – Powrót Lei, Luke’a i Hana Solo

Carrie Fisher przyznała, że powróci w roli księżniczki Lei w Gwiezdnych wojnach: Epizodzie VII. W rozmowie z TV Guide przyznała, że wraz z Harrisonem Fordem i Markiem Hamillem mają rozpocząć prace na planie filmowym w marcu lub kwietniu tego roku. Zanim jednak Luke, Leia i Han powrócą na wielki ekran, Fisher pojawi się gościnnie w serialu komediowym Teoria wielkiego podrywu.

Wszystkie puzle składają się więc na jedną całość. Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku, z powodu różnicy zdań na temat tego, czyimi śladami miałby podążać nowy film pracę zakończył Michael Arndt, który pierwotnie odpowiadał za scenariusz Epizodu VII. Arndt, twórca skryptu do ubiegłorocznych Niepamięci i Igrzysk Śmierci: W pierścieniu ognia chciał, by siódma część Gwiezdnych wojen skupiała się wokół potomstwa kultowej trójki bohaterów, jednak J.J. Abrams, wspólnie z Lawrence’m Kasdanem, współtwórcą gotowego już scenariusza Epizodu VII chce najpierw zamknąć rozdział Luke’a, Lei i Hana Solo, zanim ruszy z nową historią w Epizodzie VIII (o ile Abrams zostanie jego reżyserem). Tak więc plotki, doniesienia zaczynają się nieco klaryfikować. Co zatem powiedziała Carrie Fisher na temat kolejnej części Gwiezdnych wojen?

Chciałabym mieć tą samą fryzurę [widoczną na zdjęciu powyżej] – ale z siwymi włosami. Byłoby zabawnie.

No cóż. Coraz więcej informacji na temat mającej rozpocząć się niedługo produkcji zaczyna wypływać na powierzchnię. Z potwierdzonymi rolami Marka Hamilla jako Luke’a Skywalkera, Harrisona Forda jako Hana Solo i Carrie Fisher jako Lei (nie zapominając o plotkach na temat wystąpienia w filmie Michaela Fassbendera czy Judi Dench) wydaje się, że jedynie kwestią czasu jest oficjalne potwierdzenie ze strony wytwórni i ucięcie spekulacji, jakim będzie potwierdzenie obsady Epizodu VII.

Nad filmem, obok Abramsa i Lawrence Kasdana, pracują operator Dan Mindel (Mission: Impossible III, Star TrekW ciemność. Star Trek), scenografowie Rick Carter (LincolnAvatar, Forrest Gump) i Darren Gliford (NiepamięćTRON: Dziedzictwo), projektant kostiumów Michael Kaplan (W ciemność. Star TrekMission: Impossible III,Podziemny Krąg). Za efekty specjalne odpowiadać będą Chris Corbould (SkyfallMroczny rycerz powstajeIncepcja) i Roger Guyett (W ciemność. Star TrekPiraci z Karaibów: Na krańcu świata,Gwiezdne wojny: Epizod III Zemsta Sithów), a za dźwięk Ben Burtt (LincolnWall-EGwiezdne Wojny: Epizody I-VI), Gary Rydstrom (Park JurajskiSzeregowiec RyanToy StoryMission: Impossible – Ghost Protocol), Matthew Wood (W ciemność. Star TrekMistrzAż poleje się krew). Producentami są Kathleen Kennedy, J.J. Abrams i Bryan Burk, a producenci wykonawczy to Tommy Harper (Mission: Impossible – Ghost ProtocolJack RyanW ciemność. Star Trek) i Jason McGatlin (Przygody Tintina,Wojna Światów). John Williams powraca, by stworzyć ścieżkę dźwiękową do Gwiezdnych Wojen: Epizod VII. Premiera zaplanowana jest na 18 grudnia 2015 roku.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści