grynews

Gry od Google

Wyszukiwarka Google. Mapy Google. Dokumenty Google. Telefon Google. Gry od Google.

W lodówce – Google.

Potentat internetowy nie traci apetytu i zabiera się do podboju nowych terytoriów. Google ogłosił decyzję o zatrudnieniu Marka DeLoury do pracy nad rozwojem gier. DeLoura, który rozpoczął pracę wczoraj, to prawdziwy wyjadacz. Pracował już dla Sony i Nintendo, a także nad wieloma projektami gier wideo.

Czyżby Google wyznaczył nowy kierunek rozwoju swoich produktów: systemu Android, przeglądarki Chrome i otwartego interfejsu programowania grafiki O3D API? Tego się jeszcze nie dowiedzieliśmy, ale DeLoura wyjawił, że skupi się na projektowaniu gier nietradycyjnych, nie przeznaczonych na płyty czy konsole, lecz na nowe platformy, szczególnie interaktywne.

Czuje się związany z Google i tłumaczy: „Mój sposób myślenia jest bardzo zbliżony do filozofii firmy. Zawsze chciałem, by programowanie gier było prostsze i bardziej dostępne dla wszystkich”. Obiecuje, że będzie się starał, by Google stał się „wielkim namiotem” pod którym zmieszczą się wszyscy. Brzmi atrakcyjnie. [Kat Hannaford/giz, Gamasutra, CasualGaming, TechRadar]

podobne treści