biznes

Grupa Allegro sprzedana za 3,25 miliarda dolarów

Jak donosi portal Money.pl, serwis Allegro zmienił właściciela. Nowi nabywcy zapłacą za serwis 3,25 miliarda dolarów.

Dotychczasowym właścicielem grupy Allegro był koncern medialny Naspers, którego siedziba znajdowała się w RPA. Koncern kupił Allegro w roku 2008, kiedy to za 1,5 miliarda dolarów kupił brytyjską spółkę Tradus, będącą właścicielem portalu aukcyjnego.

Jednak od kilku miesięcy krążyły spekulacje na temat tego, że spółka chciałaby się pozbyć Allegro, które ma rosnąć wolniej, niż pozostałe aktywa koncernu. Jeśli wierzyć plotkom, zainteresowane kupnem były zarówno fundusze inwestycyjne, jak i firmy technologiczne z Chin. Jako potencjalnego kupca wymieniano także Alibabę czy eBay.

Jak podaje Money.pl, do transakcji rzeczywiście doszło. Za 3,25 miliarda dolarów grupa Allegro została przejęta przez konsorcjum, w którego skład wchodzą fundusze inwestycyjne Cinven, Permira i Mid Europa Partners.

„Połączone doświadczenie Cinven, Permira i Mid Europa dostarczą nam niezrównanej wiedzy i „know-how” w rosnącym sektorze e-commerce oraz technologii biznesowych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy zadowoleni, że otrzymamy od nich wsparcie finansowe oraz dostęp do wiedzy sektorowej w celu dalszego rozwoju,” komentuje Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

Zdjęcie: Flickr/J_BC

podobne treści