news

Google zniszczy Caps Locka

Wygląda na to, że Google zamienia się w Apple’a i dąży do zredukowania funkcjonalności swoich produktów. Teraz dostało się klawiszowi Caps Lock, tak bardzo uwielbianego przez KRZYKLIWYCH INTERNETOWYCH KOMENTATORÓW. Google chce usunąć go z klawiatury produktów z systemem Google OS.

Według Google, poprawi to jakość komentarzy w Internecie, bo ludzie utracą możliwość łatwego pisania wielkimi literami, co jak wiadomo jest odbierane za krzyk i ujmuje estetyce strony. Czyżby w ruch miał pójść lewy, mały palec, który będzie okupować klawisz Shift?

Tak naprawdę jakość komentarzy w Internecie nie jest oparta na wizualnej stronie wpisu, lecz na jego zawartości merytorycznej, a decyzja czy używać Caps Locka czy nie, należy do użytkowników. I co będzie z mniej wprawionymi Internautami, którzy zaczynając zdanie wciskają Caps Locka, żeby zrobić wielką literę? Czas przestawić się na Shifta.

Jeśli Google naprawdę musi odchudzić naszą klawiaturę, to polecam np. Scroll Locka. Kto pamięta do czego on służył?

podobne treści

  • Anonim

    jestem jednorenkim bandytom ktury zabil rzone doktora kimble, bez caps locka nie bende mugl urzywac durzych liter, uwarzam rze to dyskryminacja wszystkich jednorenkich bandytuw, zamiast tego powinni dodac nowy klawisz [alt lock] aby moje komentarze zyskaly na jakosci,

  • Patryk Koziełło

    o wiele lepiej by zrobili dodając klawisz F7_lock

  • b1714716

    Ja pamiętam. Nadal używam. Chociaż np. w takich Windows to nie wiem czy w ogóle jest do czegoś używany.