news

Google zapłaci dolar odszkodowania za zdjęcie na Street View

Małżeństwo z Pensylwanii, Aaron i Christine Boring, w 2008 roku złożyli
pozew przeciwko Google po tym, jak auto Street View sfotografowało ich
dom. Sprawa wreszcie się zakończyła na „niekorzyść” Google. Firma musi zapłacić odszkodowanie w wysokości dolara i została uznana winną wkroczenia na teren prywatny.

Państwo Boring oburzyli się na Google, ponieważ na drodze osiedlowej prowadzącej do ich domu w Pittsburghu jest jasno napisane, że to teren prywatny. Dwa lata temu napisali w pozwie, że sfotografowanie nieruchomości „przyczyniło się do spadku jej wartości rynkowej”.

Wszystkie skargi w pozwie zostały przez sąd oddalone za wyjątkiem jednej – wkroczenia na teren prywatny. Publikując zdjęcia w Sieci, Google udowodnił, że ich samochód znalazł się na maleńkiej, osiedlowej uliczce, czyli własności Boringów.

Powodowie są zadowoleni z wyroku! Powiedzieli: „To dla nas słodki dolar. Google mogło nam przysłać list z przeprosinami na samym początku, ale woleli próbować udowadniać w sądzie, że mieli prawo być na naszej ziemi. Cieszymy się, że wreszcie się poddali.”

Przedstawiciel Google powiedział Tech Crunch: „Cieszymy się, że postępowanie sądowe dobiegło końca, zaś powodowie zadowolili się odszkodowaniem w wysokości dolara”. Nic dziwnego. Dolarowe odszkodowanie zniechęci innych potencjalnych obrońców własnej prywatności, którzy zapragną się wzbogacić kosztem Google. Wygrana nie wystarczyłaby nikomu nawet na dojazd do sądu.

Wszyscy się cieszą, tylko na Street View nie ma już tego zdjęcia:

Google Pays Couple src=

Jedyni przegrani to znajomi państwa Boring, którzy będą teraz musieli szukać ich domu na zwykłej mapie.

podobne treści

  • er

    Chyba: „… zapłaci dolar” a nie dolara?! Bosz!

  • chuj_mu_w_dupe

    Niezle to wykombinowali ci państwo Boring ,zrobili sobie reklame kosztem google.

  • Wojciech Maj

    Bankructwo Google już blisko :P