internetWiadomości promowane

Google zachęca do wzięcia udziału w programie Street View

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a dla osób zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu Google przygotowało specjalną ofertę – można wypożyczyć od firmy plecaki Trakkers i samemu zająć się fotografowaniem świata.

W przeszłości Google wybierało pracowników lub zleceniobiorców, którzy przemierzali niedostępne dla samochodów trasy, robiąc automatycznie zdjęcia okolicy. W ten sposób sfotografowano na przykład Wielki Kanion Kolorado. Teraz ma się to zmienić, ponieważ będzie można samemu założyć plecaki Trekker.

No, może nie tak do końca samemu, ponieważ w formularzu zgłoszeniowym, Google stwierdza, że oferta skierowana jest do organizacji „takich jak organizacje turystyczne, organizacje non-profit, agencje rządowe, uniwersytety oraz grupy badawcze, które chciałyby fotografować za pomocą sprzętu Trekker,” ale i tak zdobycie dostępu do tego sprzętu wydaje się teraz być dużo łatwiejsze niż zdobycie pracy w Google. Wykonane przez uczestników programu zdjęcia mają zostać w przyszłości umieszczone w Google Street View.

Nie jest jasne, czy Google przewiduje jakieś wynagrodzenie za tę pracę, czy jest to projekt czysto pro Google bono.

podobne treści