internetnewsWiadomość główna

Google z funkcją Knowledge Graph

Wyszukiwarka Google zawsze kręciła się wokół wynajdowania informacji. Wraz z nowym Google Knowledge Graph proces ten ma być szybszy i efektywniejszy niż kiedykolwiek, dostarczając nam nie tylko zwykłe, proste wyniki, ale też podsumowanie najważniejszych informacji o wyszukiwanym obiekcie.

Google już od jakiegoś czasu zmierza w kierunku kompleksowego przekazywania danych (zamiast  podrzucania nam linków) już od jakiegoś czasu, dodając (przynajmniej w wersji angielskojęzycznej) wyniki wydarzeń sportowych, wyborów i słownikowe definicje rezultatów wyszukiwania. Knowledge Grap jest w pewnym sensie ewolucją poczynionych wcześniej ruchów, zapewniając wyszukiwanie z dużo bardziej kompletnymi rezultatami.

Jak możecie ujrzeć na poniższym klipie, Google Knowledge Graph w całości skupia się na przekazywaniu nam informacji o interesujących nas w danym momencie rzeczach. Tradycyjne wyszukiwanie polegało głównie na łączeniu wpisywanych zagadnień z odpowiednimi linkami w sieci (np. jeśli szukasz Apple, otrzymasz link do strony głównej Apple. Proste). Wraz z nową funkcją, Google chce w pełni wykorzystać możliwości swego imponującego algorytmu wyszukiwania, którego zadaniem będzie od teraz też identyfikowanie rzeczy, jaką najprawdopodobniej mamy na myśli. Gdy to uczyni, obok zwyczajnych wyników ujrzymy streszczenie najważniejszych informacji o interesującym nas (wg. Google) obiekcie.

Niestety funkcja ta nie jest na razie dostępna w Polsce (ale ma być, niebawem. Tak mówią). By lepiej wyobrazić sobie działanie Knowledge Graph, obejrzyjcie reklamujący je filmik.

Klip promujący funkcję Knowledge Graph

[Google]

podobne treści