news

Google wytłumaczy twoim rodzicom, jak korzystać z komputera

Święta za pasem! Dla każdej osoby, która „umie komputery” nadchodzi
doroczna gehenna „naprawiania” sprzętu rodziny. Gdyby tylko udało się
tego uniknąć.

Udało się uratować już tę cześć populacji, której rodzinka włada angielskim. Pomoc techniczna Google stworzyła specjalne filmy instruktażowe, pomocne w nauce korzystania z komputera. Na tej stronie można wybrać adresy filmików do wysłania starszym. Bez korzystania z technicznego żargonu, załoga Google wyjaśnia m.in. jak działa „kopiuj-wklej”, jak zmniejszyć zdjęcie, jak dodać załącznik do maila, jak „sprawdzić, czy mail jest prawdziwy”, jak zrezygnować z dostawania newslettera, a nawet jak pisać bloga. Chociaż może to ostatnie nie jest najlepszym pomysłem.

Szkoda tylko, że nie ma jeszcze polskiej wersji i dla nas najbliższe Święta będą wyglądały tak, jak zwykle.

[Tech Support Care Package, Laughing Squid]

podobne treści

  • Anonim

    Za darmo miałbym to tłumaczyć? :P
    Generalnie w naszej polskojęzycznej części internetu brakuje jeszcze wielu pożytecznych stron. Trzeba dużo pracy żeby nadgonić świat, a rąk i głów do pracy nadal za mało.
    Martwi mnie że Polska lepiej nie wykorzystuje swojego położenia geograficznego by być silniejszym łącznikiem UE i ZSRR w czasach kiedy świat tak bardzo się kurczy i wszyscy ze wszystkimi jednoczą się dzieki internetowi.
    Aż dziwne skąd tak wysoki wskaźnik bezrobocia, dlaczego tylu ludzi uciekło za granicę, skoro mamy tutaj tyle roboty. :)))