news

Google wprowadza odświeżony wygląd Gmaila

Od jakiegoś czasu wiadomo było, że Google pracuje nad odświeżeniem wyglądu swojej popularnej poczty. Teraz Mountain View oficjalnie potwierdziło, że właśnie nad czymś takim trwały prace i rozpoczął się pierwszy etap wdrażania nowości.

Wraz z nowym wyglądem, użytkownicy otrzymają także dostęp do kilku nowych funkcjonalności. Pierwszą z nich jest przycisk w widoku skrzynki przychodzącej, który pozwoli wprowadzić drzemkę dla otrzymanych wiadomości. Kolejną nowością, choć znaną już ze smartphone’ów z Androidem, jest wprowadzenie szybkich odpowiedzi, dzięki którym można wybrać jedną z gotowych odpowiedzi, która pasuje do kontekstu danego maila. Wprowadzono także możliwość szybszego podejrzenia załącznika oraz zmiany do systemu sprawdzania bezpieczeństwa wiadomości.

Przy tej okazji Google się też nowościami, które pojawiły się w aplikacji Gmaila na urządzenia mobilne. Wśród nich wymienia powiadomienia o wysokim priorytecie czy podpowiedzi związane z usunięciem subskrypcji, z których już się nie korzysta.

Nowy wygląd oraz funkcjonalności w desktopowej wersji poczty Google będą udostępniane etapami, by ostatecznie dotarły one do wszystkich spośród 1,4 miliarda użytkowników Gmaila.

 

podobne treści