gadżetynewsWiadomość główna

Google wprowadza kolejną wersję Google Glass

Google zapowiedziało w poniedziałek, że wkrótce pojawi się nowa wersja Google Glass. Aktualni użytkownicy futurystycznego gadżetu będą mogli wymienić posiadane przez siebie okulary na nowy model.

Co prawda Google Glass mają zadebiutować na rynku dopiero w przyszłym roku, jednak już teraz sporo osób ma do nich dostęp w ramach programu Glass Explorers. Ponieważ Mountain View najwidoczniej doszło do wniosku, że testowany do tej pory prototyp wymaga zmian, każda z nich będzie mogła wymienić swoje urządzenie, za które musiała zapłacić 1500 dolarów, na nowszy model.

Jakich zmian można się więc spodziewać w kolejnej wersji Google Glass? Przede wszystkim nowe okulary augmented reality od Google będą pozwalały na wymianę szkieł na korekcyjne, więc osoby, które noszą zwykłe okulary, będą mogły korzystać z nich dużo bardziej komfortowo. Druga edycja Google Glass będzie także wyposażona w słuchawkę mono, która najprawdopodobniej zastąpi aktualnie zamontowane głośniki wykorzystujące przewodnictwo kostne. Nie wiadomo niestety czy Google doszło do wniosku, że taki system się nie sprawdził, czy jest to próba zbicia kosztów w ostatecznym modelu produkcyjnym. Jeśli prawdą byłoby to drugie stwierdzenie, byłoby to trochę rozczarowujące rozwiązanie.

Google ogłosiło także, że każdy z aktualnych uczestników programu Glass Explorers będzie mógł zaprosić do niego trzy dodatkowe osoby. To tłumaczyłoby wcześniejsze doniesienia o tym, że w ciągu najbliższych miesięcy Mountain View zamierza wyprodukować „dziesiątki tysięcy” nowych egzemplarzy Google Glass.

Zdjęcie: Wikipedia

link

podobne treści