biznesnewsWiadomość główna

Google wejdzie w spółkę z Virgin Galactic?

Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że jeśli chodzi o szeroko rozumianą technologię, to Google nie interesuje się na razie jedynie sprzętem AGD. Choć po przejęciu Nest i to nie jest wcale takie pewne. Jak donosi Sky News, Mountain View jest obecnie zainteresowane przejęciem części udziałów Virgin Galactic.

Ale nie dlatego, że Schmidt czy Page zapałali nagle chęcią organizowania wycieczek w kosmos – z perspektywy Google, Virgin Galactic ma zapewnić „kluczowy odstęp do technologii wystrzeliwania satelitów”. A ta z kolei jest ważna dla powodzenia ambitnego planu dostarczania Internetu za pośrednictwem całej floty satelitów.

Według Sky News negocjacje na temat warunków przejęcia części udziałów trwają już „od miesięcy”, ale dopiero niedawno „weszły w kluczową fazę”. Według źródeł zbliżonych podobno do negocjacji, Google zobowiąże się do zainwestowania „setek milionów dolarów” w projekt (w ramach nowej spółki joint venture) i będzie mogło w zamian kupić od Virgin Group 1,5 procent udziałów Virgin Galactic za około 30 milionów dolarów.

Podpisanie porozumienia nie jest jeszcze pewne, ale obie strony mogą na nim potencjalnie zyskać – Virgin Galactic od dłuższego czasu wspomina o tym, że ich statki mogłyby stać się także platformą do wynoszenia ładunków na orbitę, a Google, które niedawno ogłosiło, ze przejmie Skybox Imaging, zyskałoby dostęp do „zaprzyjaźnionej” technologii wynoszenia ładunków.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści