news

Google uzbroiło się w kolejne patenty

Google po raz kolejny potwierdza to, o czym wiemy od dawna: Android jest jego ulubionym dzieckiem i ma zamiar bronić go przed atakami jak najlepiej się tylko da. Pomoże mu w tym kolejna porcja patentów, którą kupił tym razem od IBM-a.

To już kolejny tak duży zakup pakietu patentów w tym roku ze strony Google. Całkiem niedawno gigant z Mountain View wydał 12,5 miliarda dolarów na Motorolę, która oprócz sprzętu i kadry inżynierów posiada imponującą ilość siedemnastu tysięcy patentów. Tym razem twórca najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej na świecie wszedł w posiadanie 1030 patentów należących do IBM-a. Nie podano kwoty transakcji.

Motorola jest obok HTC i Samsunga obiektem „wrogiej, zorganizowanej kampanii” prowadzonej przez Apple i Microsoft, która ma na celu osłabić Androida poprzez zasypywanie twórców smartfonów z nim na pokładzie stosem pozwów o naruszenie patentów. HTC postanowiło na jeden z nich odpowiedzieć atakiem, nie bez pomocy Google.

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej wersji Androida i mającego pasować do niego jak ulał smartfonu. Oby tylko Apple i Microsoft nie opóźniły jego premiery. [Bloomberg]

podobne treści