internetWiadomość główna

Google uruchamia Google Play Music All Access

Tak jak się można tego było spodziewać, na konferencji Google I/O, Mountain View ogłosiło oficjalnie start nowej usługi muzycznej –  Google Play Music All Access.

Tak jak informowaliśmy wcześniej, Google już od jakiegoś czasu pracowało nad stworzeniem usługi, która mogłaby konkurować ze Spotify. Podpisano więc stosowne umowy z największymi wytwórniami muzycznymi i rozpoczęto prace. Dziś przyszedł czas na oficjalną premierę usługi Google Play Music All Access.

Czym więc różni się ona od Spotify? Właściwie niczym, poza jednym drobnym szczegółem, ale o nim później. W swojej wersji mobilnej Google Play Music All Access jest oparte na aplikacji Google Play Music i daje dostęp zarówno do muzyki zapisanej w pamięci urządzenia, jak i do przepastnych zasobów Google, które są strumieniowane na żądanie. All Access pozwala także użytkownikom na tworzenie playlist i kosztuje jedyne 9,99 dolara miesięcznie (pierwszy miesiąc gratis). Z zasobów Google Play Music All Access można korzystać także za pośrednictwem strony internetowej. Jeśli ktoś zdecyduje się na wykupienie subskrypcji do 30 czerwca, Google udzieli mu rabatu i będzie płacił za dostęp dwa dolary taniej.

I teraz wracamy do tych ograniczeń. All Access może i jest daje „cały dostęp” ale nie dla każdego i nie wszędzie. Na przykład nie jest dostępne w Polsce. Jak na razie 1-0 dla Spotify.

podobne treści