newssmartfonyWiadomość główna

Google udostępnia Androida 4.1 Jelly Bean dla Nexusa S

Jedną z największych zalet smartfonów (a teraz także tabletów) z serii Nexus są bez wątpienia szybkie aktualizacje ich oprogramowania do kolejnych, nowszych wersji Androida (przynajmniej w założeniu). Nie mogłoby być inaczej – w końcu obydwa, zarówno soft, jak i sprzęt, są przygotowywane przez jednego producenta (tak, wiem, że niesamodzielnie). Według najświeższych doniesień, paczka z najnowszym Androidem 4.1 Jelly Bean właśnie wyruszyła w drogę do wszystkich smartfonów Nexus S.

O tym, że Google zamierza udostępnić żelkowy update także starszym urządzeniom z rodziny Nexus dowiedzieliśmy się już w trakcie tegorocznej konferencji technologicznej giganta – I/O. Sama paczka aktualizująca OS smartfonów waży około 114 MB i jest już gdzieniegdzie dostępna do pobrania w trybie OTA (Over-the-air). Rozsiani po świecie posiadacze Nexusów S powinni wkrótce otrzymać specjalne powiadomienia o możliwości zassania stosownego update’u z sieci (najlepiej skorzystać z WiFi). Kiedy konkretnie? Trudno powiedzieć, ponieważ szybkość jego dostarczenia jest uzależniona od regionu, w którym znajduje się dany egzemplarz Nexusa S (podobno Azjaci będą mogli pobrać go nieco prędzej). Gwoli przypomnienia – nowy OS smartfonu Google (tak jak w przypadku Galaxy Nexusa) będzie pozbawiony specjalnej nakładki Holo.

Jeśli nie macie ochoty czekać na otrzymanie aktualizacji oficjalną, mało skomplikowaną drogą – plik z Androidem 4.1 Jelly Bean dla Nexusa S możecie pobrać stąd.

[via androidcentral]

podobne treści