internetprogramy

Google Tone prześle dane do drugiego komputera za pomocą dźwięków

Wydawać by się mogło, że w dobie mediów społecznościowych dzielenie się odnośnikami ze znajomymi nie może być już prostsze. Google najwyraźniej doszło jednak do wniosku, że to nie wystarczy i opracowało nowatorski sposób przesyłania informacji. Za pomocą dźwięku.

Google udostępniło rozszerzenie do Chrome o nazwie Tone, którego powstanie zostało według firmy zainspirowane faktem, że „cyfrowa komunikacja i sposoby takie jak email czy chat co prawda pozwalają na szybką, łatwą i tanią komunikację z ludźmi na drugim końcu planety, ale jednocześnie sprawiły, że dzielenie się informacjami z ludźmi stojącymi obok stało się dużo bardziej skomplikowane”. Tone, które ma porozumiewać się bezpośrednio ze znajdującymi się niedaleko maszynami przy pomocy dźwięków, ma być próbą odpowiedzi na to wyzwanie.

Żeby Tone zadziałało, musi być oczywiście zainstalowane na obu urządzeniach, a dodatkowo komputer, który ma odebrać komunikat, musi mieć włączony mikrofon. Po kliknięciu w ikonę, która pojawia się po instalacji rozszerzenia, z głośników popłynie mieszanka wysokich i niskich tonów wzbogacona o ultradźwięki. Inżynierowie Google, choć przyznają, że rozwiązanie nie jest idealne, twierdzą, że działa w większości przypadków i można na nim polegać podczas komunikacji na krótkich dystansach.

podobne treści