internet

Google testuje usługę rejestracji domen

Aż dziw bierze, że Google, przy całej swojej internetowej potędze, jeszcze nie zajęło się rejestracją domen. Mountain View postanowiło jednak naprawić to przeoczenie – Google uruchomiło zamkniętą betę nowej usługi o nazwie Google Domains.

Na razie Google nie zamierza zajmować się hostingiem, ponieważ testowana właśnie usługa ogranicza się tylko do rejestracji domen. A jest to biznes, w którym istnieje już spora konkurencja, ale Google ma zamiar walczyć z nią przejrzystością i prostotą obsługi. Oraz kilkoma dodatkami, które mogą być przydatne.

Przede wszystkim Google oferuje bezpłatne ukrycie danych osób prywatnych rejestrujących domeny. Użytkownicy Google Domains będą mogli także stworzyć do stu aliasów pocztowych, a przekierowanie domeny ma być wyjątkowo proste. Google chwali się też, że Google Domains korzysta z tych samych serwerów DNS co inne usługi internetowego giganta, więc propagacja adresów powinna być bardzo szybka. Dodatkowo Google obiecuje też  integrację z usługami pozwalającymi tworzyć w ramach domeny witryny sieciowe oraz możliwość rejestracji domen w najnowszych przestrzeniach nazw.

podobne treści