internetnews

Google testuje nowy interface Gmaila

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych usług Google jest dziś Gmail. Już niebawem może się jednak okazać, że po zalogowaniu się do webowej wersji poczty elektronicznej, użytkownicy przeżyją niemały szok. Google testuje bowiem interface, który radykalnie różni się od tego, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Serwis Geek.com dotarł do zrzutów ekranu, które prezentować mają interface Gmaila, który całkowicie zrywa z tym, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Czym różni się jednak od obecnego wyglądu sieciowej wersji Gmaila?

W oczy rzuca się przede wszystkim niebieska belka znajdująca się u góry ekranu. To właśnie w niej umieszczono oznaczenie folderu, pasek wyszukiwania oraz odnośnik do Hangoutów. Tam też znajduje się przełącznik z pinezką, który najprawdopodobniej służyć będzie do szybkiego wywołania przypiętych wcześniej wiadomości. Wszystkie ikony związane z edycją wiadomości znajdują się w prawym dolnym rogu ekranu. Z tego miejsca będzie można rozpocząć pisanie nowej wiadomości ale także ustawić przypomnienia. Z lewej strony ekranu znajduje się panel nawigacyjny, który wysuwa się podobnie jak w wersji mobilnej. Dzięki temu zabiegowi użytkownik ma mieć więcej przestrzeni na przeglądanie lub tworzenie wiadomości. Całość prezentuje się bardzo prosto i nowocześnie.

Warto zauważyć, że zdobyte przez Geek.com zrzuty ekranu sieciowej wersji Gmaila korespondują graficznie z wcześniejszymi doniesieniami tego serwisu na temat nowego interface’u Gmaila dla Androida. Trudno powiedzieć, czy kiedykolwiek zostanie on udostępniony wszystkim użytkownikom webowej wersji Gmaila, na razie sprawdzany jest podobno przez wybraną grupę testerów.

Zdjęcia: Flickr/FixtheFocus, Geek.com

podobne treści