wynalazki

Google szykuje drugą generację Google Glass Enterprise?

Google Glass nie stało się oszałamiającym sukcesem. Ale to nie znaczy, że wysiłek, jaki Mountain View włożyło w opracowanie okularów rzeczywistości rozszerzonej, poszedł na marne – firma znalazła zainteresowanych odbiorców w sektorze przedsiębiorstw. Teraz okazuje się, że mogą oni liczyć na drugą generację tego urządzenia.

Google Glass Enterprise zostały zaoferowane wybranym firmom już jakiś czas temu i najwyraźniej sprawdziły się w wyznaczonej im roli, ponieważ pojawiły się doniesienia o tym, że Google szykuje ich następcę. Plotki na ten temat uwiarygodniać mogą na przykład zdjęcia rzekomego następcy Google Glass, do których dotarł serwis Tecnoblog.

Jeśli jednak spodziewalibyście się rewolucji, bylibyście rozczarowani. Jak wynika ze zdjęć, najbardziej widoczną zmianą w urządzeniu w stosunku do poprzednika jest zmiana magnetycznych styków służących do przesyłania danych i ładowania na standardowe gniazdo USB-C.

Oczywiście zdjęcia mówią mało na temat tego, co znajduje się wewnątrz urządzenia. Ale według wcześniejszych plotek urządzenie ma zostać wyposażone w układ Snapdragon 710 i 3 GB pamięci RAM, modem LTE, Bluetooth 5.0, WiFi oraz kamerkę 32 megapiksele.

Niestety nie wiadomo, kiedy urządzenie miałoby trafić do odbiorców ani tym bardziej, czy Google zamierza jeszcze raz spróbować z nim wejść na rynek konsumencki. Mountain View nie skomentowało też na razie w żaden sposób tych spekulacji.

podobne treści