aplikacjeinternetkrótka piłka

Google rozdaje klucze do Google Earth Pro

Gigant z Mountain View znosi abonament na swą profesjonalną aplikację mapową. Wszyscy chętni mogą otrzymać licencję na Google Earth Pro poprzez rejestrację na oficjalnej stronie programu.

Proces pozyskiwania klucza nie należy do skomplikowanych i opiera się na dwóch prostych krokach. Każdy zainteresowany musi odwiedzić witrynę geoauth.google.com, gdzie powinien wypełnić formularz przy użyciu prawdziwego adresu e-mail. Następnie, należy już tylko pobrać program (znajdziecie go tutaj) i wejść na pocztę wskazaną w procesie rejestracji. Tam powinna już czekać wiadomość z darmowym kodem licencyjnym, wprowadzanym po pierwszym uruchomieniu aplikacji. Ze wstępnych zgłoszeń Internautów wynika, że mechanizm nie działa do końca dobrze, a strona miewa problemy z odnotowywaniem zgłoszeń, wypluwając komunikat o błędzie. Wadę tę można obejść jedynie poprzez rejestrowanie się aż do skutku.

Aktywacja programu wiąże się rzecz jasna z odblokowaniem funkcji nieobecnych w podstawowej wersji Google Earth. Po wprowadzeniu kodu, użytkownicy otrzymają dostęp do mierzenia obiektów 3D, drukowania screenów w rozdzielczości HD, a także wgląd do danych demograficznych i informacji o przewidywanym ruchu na drogach. Prawdziwą gratką jest również możliwość nagrywania wirtualnych wojaży, która z pewnością przypadnie do gustu rzeszom kanapowych podróżników. Dotychczasowy koszt pozyskania pełnego wariantu aplikacji wynosił aż 400 dolarów rocznie i nie wiadomo, co skłoniło Google do rezygnacji z abonamentu. Niewykluczone, że wiąże się to z naciskiem ze strony coraz liczniejszej konkurencji.

Olbrzymią zaletą programu są również przystępne  wymaganie sprzętowe. Z Google Earth Pro korzystać mogą wszyscy posiadacze komputerów Windowsem XP lub wyżej, które dysponują 500 MB pamięci na dysku oraz 512 MB RAM-u. Podobne ogranicza dotyczą też użytkowników Maców, z tą różnicą, że muszą oni posługiwać się sprzętem działającym w oparciu o OS w wersji 10.6 lub nowszej. Jeśli więc nie chce wam się ruszać sprzed komputera, Google ma dla naprawdę dobrą propozycję. Przed skorzystaniem z Earth Pro, warto zapoznać się z popularnymi poradnikami na YouTube.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści