newsWiadomość główna

Google rezygnuje z własnego autonomicznego samochodu

Google jest jedną z pierwszych firm, które kilka lat temu podjęły na szeroką skalę badania nad autonomicznymi pojazdami. Firma nawet zbudowała własny autonomiczny samochód. Wygląda jednak na to, że w Mountain View szykuje się znaczna zmiana podejścia do tej technologii.

Ja donosi The Information, Google zamierza zakończyć prace nad własnym samochodem. W zamian za to firma ma się skupić na współpracy z przemysłem motoryzacyjnym, który coraz bardziej zainteresowany jest technologią autonomicznej jazdy. Decyzja ta miała zostać podjęta przez samego Larry’ego Page’a.

Co ciekawe, przeciwko niej miał być współzałożyciel Google, Sergey Brin, który wciąż chciałby zobaczyć w pełni autonomiczny samochód z Mountain View. Realia mają jednak przemawiać na korzyść porzucenia dotychczasowego podejścia do projektu – coraz więcej koncernów motoryzacyjnych interesuje się tą technologią, a Google nie ma wielkiego doświadczenia w produkcji samochodów, ale za to dzięki zdobytemu doświadczeniu może wnieść bardzo dużo do partnerstwa.

Dlatego Chauffeur, czyli oddział zajmujący się autonomicznymi samochodami, ma wstrzymać prace nad autonomicznym samochodem Google i skupić się na stworzeniu modelu biznesowego wykorzystującego technologię automatycznej jazdy. Można podejrzewać, że model ten będzie zakładał jakąś formę licencjonowania opracowanej przez Google technologii producentom samochodów.

podobne treści