grynews

Google pracuje nad własną konsolą?

Jak donosi Reuters, Google pracuje nad własną konsolą, która ma pozwolić na streamowanie gier jak w PS Now.

Google już jakiś czas temu miało eksperymentować z konsolą opartą na Androidzie. Efektu tamtych doświadczeń nie mieliśmy okazji zobaczyć, ale wygląda na to, że amerykańska korporacja ma zamiar niebawem wprowadzić na rynek swoją własną konsolę, zwaną roboczo Yeti. A przynajmniej tak twierdzą źródła, na które powołuje się agencja Reutera.

Mountain View zamierza postawić na streamowanie gier na takiej zasadzie jak Sony na swojej platformie PlayStation Now. Google zatrudniło niedawno nawet Phila Harrisona, który wcześniej pracował na ważnych stanowiskach między innymi w Sony PlayStation. Ma on zająć się strategią rozwoju marki Yeti.

Google miało też podjąć rozmowy z deweloperami, ale na razie nie wiadomo, czy jakieś studio będzie tworzyć gry tylko na budowaną przez Google platformę czy chodziło raczej o udostępnienie na niej istniejących już tytułów.

Na więcej informacji na temat Yeti musimy poczekać do marca. Według źródeł Reutera temat ma zostać podjęty publicznie przez Google podczas tegorocznej Games Developers Conference.

Zdjęcie: Flickr/Spiros Vathis

podobne treści