news

Google pracuje nad Majelą, odpowiednikiem Siri dla Androida

Google najwyraźniej doszło do wniosku, że najlepszą obroną jest atak i po dostrzeżeniu, jakim powodzeniem cieszy się asystent głosowy dla iPhona 4S, postanowiło stworzyć własny. Co na to Andy Rubin?

Z prezentowanych na łamach Gizmodo stworzonych dla systemów Android i Windows Phone 7 odpowiedników Siri, żaden nie zbliżył się perfekcji działania tej będącej ciągle w fazie bety funkcji iPhona 4S. Wszystkie napisane dla systemu mobilnego Google aplikacje nie zdały egzaminu porównawczego z Siri. Lepiej! – nawet stworzony przez Microsoft gadacz okazał się być w najlepszym przypadku niedopracowany.

Plotki głoszą, że owoc wytężonych prac inżynierów z Mountain View ma ujrzeć światło dziennie w pierwszym kwartale przyszłego roku. Majel nie może okazać się kiepskim produktem, ponieważ nawet jeśli nie przypadnie on do gustu użytkowników systemu operacyjnego Android, to pozwoli odzyskać Google dobre imię nadszarpnięte pojawieniem się najbardziej lubianej funkcji nowego iPhona.

Na koniec ciekawostka. Nazwa odpowiednika Siri została wzięta od imienia aktorki, która użyczyła swojego głosu większości sprzętów pokładowych w „Star Treku” – Majel Barrett-Roddenberry. [AndroidAndMe]

podobne treści

 • teeeeen

  „żaden nie zbliżył się perfekcji działania tej będącej ciągle w fazie bety funkcji iPhona 4S”. Nie po Polsku napisane. Chyba przesada z tą perfekcją co?

 • merida03

  Chodzi o to, ze ta perfekcja działa tylko w USA. W pozostałych krajach jest beta. Tak więc ani perfekcja ani beta nie jest przesadą :)

 • no

  @merida03: Jesteś typową osobą ,ktora nie miała w ręcżadnego produktu apple bo kieszeń za płytka ale do gadania głupoty pierwszy w kolejności. Siri działa w Europie i nie ma żadnych wyimaginowanch ograniczeń czy blokad. Jedyne co nie działa to usługi LOKALIZACYJNE. Od dnia premiery używam Siri w Polsce i śmiech mnie bierze jak czytam takie wypowiedzi .

 • norbvlo

  „Smiech cię bierze” o jejku jej a mnie smiesza takie wypowiedzi gosci ktorzy mysla ze kupujac telefon apple(na raty) beda trendi i cool:P heh i te smieszne wywyzszanie sie jak by to steve jobs wymyslil wszystko co tlyko istnieja na tym swiecie od ukladow scalonych po procesory a prawda jest taka ze apple to produkty z zalozenia majace byc funkcjonalne(przypominam z zalozenia) poniewaz takowe ono bylo na poczatku wiadomo biznes-men(albo woman) nie maja czasu na zbedne bawienie sie w ustawieniach,sciaganiu pirackiej muzyki itp bo jak wiadomo czas to pieniadz a ze wiekszosc zachodniego spoleczenstwa to polgowki wychowani na telewizji chipsach i fastfoodach z zaburzona definicja poszanowania wlasnych jak i cudzych wartosci:P

 • merida03

  @no
  Miałem iPhone 3G, 3GS i mam 4 i iPad 1. Nie sadze także żeby moja kieszeń była pusta bo kupuje wszystko za pełna kwotę w iSpot’ach. Jesli SIRI działa w 100% tylko w Stanach to tylko tam nie jest w wersji Beta. W pozostałych krajach jest w wersji Beta lub nie ma SIRI wcale. Wesołych świąt :)

 • tajne

  Wystarczy, że ichni system będzie prawidłowo rozpoznawał nasz język i już wygrają z jabłkowym systemem. Ichni system nigdy nie zrozumie co mówi rodowity polak, bo ma go w tyłku.

 • Niepodzielny

  Żal mi tylko ty którzy podążają za modą…

  za modą nienawiści do Apple.

 • napedzik

  Eeeeeeeeej im to działa. To co robimy? Copy & paste!

 • supersonico

  hahaha ale żal, gógle nie potrafi stworzyć jednej oryginalnej rzeczy tylko rżnie od konkurencji

 • ozgrozo

  Dla mnie spoko. Wiadomo, że to nie będzie szczyt oryginalności, ale wytrąci argument z ręki apple, że tylko oni mają coś takiego.