gadżetynewsWiadomość główna

Google pracuje nad konsolą opartą na Androidzie

Zgodnie z informacjami, na które powołuje się Wall Street Journal, Google pracuje właśnie nad całą serią nowych gadżetów. Jednym z nich ma być konsola oparta na Androidzie.

Wbrew pozorom Google nie zdecydowało się na rozpoczęcie prac z powodu premiery konsoli OUYA – dziennik twierdzi, że jest to reakcja na pogłoski na temat tego, że w Cupertino trwają prace nad konsolą do gier wideo. Niestety, poza samym faktem istnienia programu, nie wiadomo nic konkretnego na temat konsoli Google.

Wiadomo natomiast, że następca Nexusa Q, czyli centrum domowej rozrywki od Google, nad którym również trwają prace w Mountain View, będzie tańszy niż urządzenie jakie zaprezentowano rok temu.

Ale według Wall Street Journal to jeszcze nie wszystkie gadżety, nad którymi trwają właśnie prace w laboratoriach Google. Mountain View zamierza także skonstruować inteligentny zegarek, który oczywiście również będzie oparty na Androidzie. O tym urządzeniu również niewiele na razie wiadomo, może poza tym, że ze smartphonem będzie łączyło się za pośrednictwem technologii Bluetooth.

Miejmy nadzieję, że pojawienie się tych informacji nie jest przypadkowe i Google już niebawem zaprezentuje te gadżety.

podobne treści