internetkrótka piłkanews

Google poprawia bezpieczeństwo Gmaila w obawie przed działaniami NSA

Google stawia na bezpieczeństwo. Gigant z Mountain View postanowił dodatkowo zadbać o spokój ducha użytkowników Gmaila i ogłosił wprowadzenie dodatkowych metod szyfrowania wiadomości wysyłanych za pośrednictwem swej flagowej poczty.

Choć szyfrowany protokół HTTPS pojawił się w serwisie już w 2010 roku, korzystanie z niego pozostawało dotąd jedynie domyślnie aktywowaną opcją, która mogła zostać w każdym momencie wyłączona przez każdego użytkownika Gmaila. Od teraz wybór pozostanie wyłącznie wspomnieniem, a osoby korzystające z poczty internetowego kolosa nie otrzymają możliwości wyłączenia szyfrowanej transmisji danych.

Co ciekawe, jak zapowiedziało Google, wszystkie wiadomości krążące wewnątrz serwisu będą dodatkowo szyfrowane przez centra danych firmy. Co jest przyczyną takiego, a nie innego ruchu giganta? Oczywiście działalność NSA. Choć przedstawiciele Google nie pokusili się o ujawnienie żadnego oficjalnego uzasadnienia swej decyzji, z zamieszczonego na blogu firmy posta jasno wynika, iż jest ona swego odpowiedzią na „rewelacje z zeszłego lata”. Jaśniej chyba już się nie dało.

Źródło tekstu: Gizmodo.com

podobne treści