internet

Google One debiutuje w Polsce

Google One to plan taryfowy na usługi w chmurze Mountain View dla najbardziej wymagających użytkowników, który zadebiutował w połowie ubiegłego roku. Teraz Google rozszerza dostępność usługi również na Polskę.

Google One to stary Dysk Google, powiększony o dodatkowe usługi. Przede wszystkim zwiększa się ilość danych, które można w jego ramach przechowywać w chmurze – plan o pojemności 1 TB zostaje podniesiony do 2 TB w tej samej cenie, a w cenniku pojawia się też pakiet 200 GB, którego wcześniej nie było. Dodatkowo użytkownicy Google One otrzymują też dostęp do Google Experts, czyli chatu na żywo z wykwalifikowanymi pracownikami Google, którzy rozwiewać będą wątpliwości użytkowników 24 godziny na dobę. Dostęp do tej funkcjonalności mają wszyscy użytkownicy płacący za Google One, niezależnie od wielkości pakietu.

Usługa nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich, ale Google rozpoczęło już jej wdrażanie w Polsce. Użytkownicy, którzy w minionych miesiącach wyrazili nią zainteresowanie, otrzymali maila zachęcającego do rejestracji. Wiadomo już także, ile będą kosztowały pakiety Google One w Polsce. Za 200 GB zapłacimy 13,99 złotych miesięcznie, za 2 TB 43,99 złotych, a za 10 TB 469 złotych. Dwie najdroższe opcje, 20 i 30 TB, kosztują odpowiednio 939,99 i 1399,99 złotych miesięcznie. Pakiety mogą być dzielone w ramach grupy domowej, a korzystać z nich może do pięciu komputerów jednocześnie.

podobne treści