news

Google musi robić nowe zdjęcia do Street View co sześć miesięcy, albo UE się wkurzy

Po tym jak mieszkańcy Buckinghamshire śledzili samochód Google Street View wyszło na jaw, że wielu Brytyjczyków nie jest zadowolonych z faktu, że ich domy są umieszczane w internecie. Teraz Unia Europejska poinformowała Google, że musi on usuwać zdjęcia umieszczone w Street View co sześć miesięcy.

Obecnie Google umieszcza nowe zdjęcia raz do roku. Teraz Bruksela nakazała zwiększenie tej częstotliwości dwukrotnie. To kolejny cios wymierzony w Europie przez Google, po tym jak wszczęła ona postępowania o naruszanie zasad prywatności i po tym jak trzech pracowników włoskiego Google’a zostało skazanych za film umieszczony w serwisie YouTube.

Cóż, jak tak dalej pójdzie, internetowe serwisy wycofają się z Europy i zostaniemy z Bingiem, Symbianem i Steetmap. Tylko czy wtedy na pewno będzie nam lepiej? [Kat Hannaford na podstawie[Telegraph via TechRadar]

podobne treści

 • p.knopek

  No jeżeli chodzi o google to niech spier…… bo to straszna komercha i kaszana, znacznie gorsza niż MS. Swoją drogą na zachodzie ludzie nagminnie już skarżą googla i wygrywają więc coś w tym musi być.

 • Wojciech Maj

  Co macie do Symbiana, naprawdę. :P

 • Anonim

  To co mnie śmieszy w takich ludziach jak p.knopek to to, że wyzywaja od niewiadomo czego, ale sami z tych usług korzystają.

 • Dawid Krysiak

  Nie ma nakazu korzystania z usług jakiejkolwiek firmy, więc nie wiem w czym problem (to w odpowiedzi na chamski post knopka). Co do kolekcjonowania danych przez google, to jedyne zastrzeżenie można mieć do zbierania fragmentów transmisji wifi – zupełnie nieuzasadnione i łamiące prawo (teoretycznie). Śmieszą mnie natomiast ludzie, którzy mają za złe goolowi, że sfotografował czyjś samochód czy dom.