biznes

Google kupi HTC?

HTC, kiedyś jeden z liderów mobilnej rewolucji, od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi. Pojawiły się nawet pogłoski o tym, że firma, lub jej część, mogą zostać sprzedane. Teraz poznajemy potencjalnego kupca.

Jest nim Google. Przynajmniej tak wynika z doniesień tajwańskich mediów, na które powołuje się CNBC. Według nich, Mountain View znajduje się w końcowej fazie negocjacji z HTC, które mają zakończyć się albo uczynieniem z tajwańskiej firmy strategicznego partnera Google, albo wykupieniem przez internetowego giganta działu zajmującego się produkcją smartphone’ów. W tym pierwszym przypadku, HTC miałoby podobno otrzymać wyłączność na produkcję smartphone’ów z serii Pixel.

Jest to już kolejne doniesienie o planowanej sprzedaży przynajmniej części HTC. Firma już od dłuższego czasu ma problemy ze stworzeniem urządzenia, które na rynku nawiązałoby równorzędną walkę z ofertą konkurencji, pomimo tego, że w jej ofercie znajdują się porządne smartphone’y. Na tym tle dużo lepiej radzi sobie HTC Vive, ale nie ratuje to ogólnie słabej kondycji firmy.

Inną kwestią jest motywacją, która stoi za rzekomą chęcią przejęcia działu mobilnego HTC przez Google. Jeszcze kilka lat temu Mountain View miało już w swoich rękach Motorolę, ale zdecydowało o sprzedaży tego producenta. Czyżby kierownictwo Google doszło do wniosku, że czas na kolejną próbę produkcji własnych urządzeń?

Zdjęcie: Flickr/Janitors

podobne treści