news

Google Instant, ulepszenie w wyszukiwarce

Google właśnie ogłosił Google Instant! Od tej pory wyszukiwanie będzie szybsze, łatwiejsze i bardziej estetyczne. Po prostu natychmiastowe.

Wyszukiwarka Google w wersji Instant Search od razu wyświetla wyniki wyszukiwania dla wpisanej frazy na bieżąco, nie trzeba wciskać na klawiaturze enter. Podpowiedzi w kolorze szarym są wyświetlane pod frazą:

Google szacuje, że Instant zaoszczędzi 2-5 sekund przy każdym wyszukiwaniu. Czy to dużo? To bardzo dużo. Czytamy szybciej niż piszemy, zaś wyszukiwanie przewidujące sprawi, że będziemy mniej korzystać z klawiatury. Jeśli wszyscy użytkownicy Google przerzucą się na Instant, zaoszczędzimy 3,5 miliarda sekund dziennie, tzn. 11 godzin na sekundę. Wszyscy razem zaoszczędzimy, ma się rozumieć.

What Is Google Instant? / google

Wyjątek uczyniono dla pornografii, przemocy i przekleństw. Wpisując hasła z tej grupy nie widzimy podpowiedzi ani wyników wyszukiwania:

What Is Google Instant? / google

Dla niektórych użytkowników Instant jest już widoczny:

What Is Google Instant? / google

Przełączenie wszystkich użytkowników na Instant potrwa kilka dni, ale nie dotyczy to osób korzystających z Google na komórkach. Na razie ta opcja nie jest dla nich dostępna.

W ramach Google Instant kliknięcie w strzałkę w prawo uruchamia „szczęśliwy traf”. [Brian Barrett/giz]

podobne treści