wynalazki

Google i Levi’s prezentują „inteligentną” kurtkę

Dwa lata po tym, jak Google pochwaliło się tym, że pracuje nad nićmi, które pozwolą na tworzenie „inteligentnych” ubrań, przyszedł czas na ujawnienie szczegółów na temat pierwszego produktu, który będzie korzystał z tej technologii.

Opracowane przez oddział Google ATAP w ramach projektu Jacquard specjalne przewodzące nici, trochę czekały na swój rynkowy debiut. Co prawda Google już w ubiegłym roku pokazało podczas konferencji Google I/O kurtkę, która dzięki przystawce wykorzystującej technologię Bluetooth może komunikować się ze smartphonem, ale na więcej szczegółów na jej temat musieliśmy czekać aż do teraz, kiedy to Mountain View, wraz z marką Levi’s, która będzie ją produkowała, postanowiło pochwalić się ceną oraz datą jej premiery.

Za inteligentną kurtkę od Google i Levi’s o nazwie Commuter Trucker Jacket, przyjdzie zapłacić równowartość 350 dolarów. To niemało, ale dzięki wykorzystaniu nici Jacquard, jej tkanina oraz mankiet stają się panelem dotykowym, który pozwala wydawać polecenia przy pomocy gestów. Po sparowaniu z urządzeniem mobilnym użytkownik będzie mógł, dotykając mankietów, przykładowo zmienić głośność w odtwarzaczu muzyki, odebrać telefon czy uzyskać wskazówki dotyczące drogi do celu. Konfiguracje gestów będzie można zmieniać i dostosowywać je do konkretnych aplikacji.

Google i Levi’s mają nadzieję, że kurtka przypadnie do gustu użytkownikom, szczególnie tym, którzy sporo czasu spędzają na rowerze. Do sprzedaży ma ona trafić jesienią tego roku.

podobne treści